Kolejne zmiany w śródmieściu Szczecina

2020-03-25 16:56 Mateusz Tomaszewicz
Zmiany
Autor: ZDiTM

Uwaga kierowcy. W czwartek 26 marca, wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Królowej Jadwigi od ulicy Małkowskiego do skrzyżowania z ulicą Bohaterów Getta Warszawskiego. Prace trwają również na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Wojska Polskiego do ulicy Królowej Jadwigi.

„Pomarańczowi” mają pełne ręce roboty. Pracownicy muszą przebudować jezdnię, chodniki oraz dodać elementy małej architektury i zieleni. Dodatkowo zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna, kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa.

- Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Nowa organizacja ruchu w tym rejonie będzie obowiązywać od czwartku 26 marca. Na inwestycje drogową przeznaczono ponad 14 milionów złotych.