Kino Zamek w Szczecinie rusza z seansami online. Na początek polski film

2021-01-13 7:20 Michał Zaręba
Kino Zamek zaprasza do oglądania filmów w internecie
Autor: Pixabay.com

W dobie pandemii koronawirusa, gdzie w ramach obostrzeń multipleksy pozostają zamknięte, kino na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wyciąga do miłośników dobrego filmu rękę z garścią normalności.

Już od najbliższego piątku 15 stycznia na stronie internetowej i youtubowym kanale Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przez pięć dni do zobaczenia będzie film Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki”. Seans będzie można obejrzeć bezpłatnie.

- To opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego - mówi Krzysztof Spór z Kina Zamek.

Główna bohaterka – Ola została odebrana jako małe dziecko matce – znanej sportsmence. Jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji.

W filmie wystąpili m.in. Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Dobromir Dymecki, Katarzyna Wajda, Jowita Budnik, Adam Cywka i Halina Rasiakówna.

„Wszystko dla mojej matki” premierowo pokazany został na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019 roku, gdzie jury doceniło nagrodą debiutującą aktorkę Zofię Domalik.

Film był nagradzany także podczas innych wydarzeń i konkursów filmowych:

  • Konkurs Polskich Debiutów i Filmów Drugich Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi – Wyróżnienie („za podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny, za empatię w stosunku do bohaterów”),-Konkurs Filmów Polskich Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie – Wyróżnienie (za „pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo”),-Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru – Grand Prix,-Tarnowska Nagroda Filmowa –  Nagroda Jury Młodzieżowego-Festiwal Off Camera w Krakowie – dwie nagrody dla Zofii Domalik,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych „Bastau” w Ałmacie – Wyróżnienie Specjalne,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dhakce – nagroda dla najlepszego filmu i za reżyserię,
  • Ojai Film Festival – nagroda dla najlepszego filmu fabularnego,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino w Pradze – nagroda za debiut.

Film został dofinansowany przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film” działający w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12