Wilki Morskie

Autor: KING Wilki Morskie

KING Wilki Morskie

KING Wilki Morskie w finale play-offów Energa Basket Ligi. Czy sięgną po tytuł mistrza Polski?

2023-05-29 9:14

KING Wilki Morskie zrobiły to! Szczecińska ekipa koszykarzy pokonała w półfinale play-offów Stal Ostrów Wielkopolski i po raz pierwszy w historii zagra o tytuł mistrza Polski! Teraz w finale czeka nas prawdziwe wyzwanie - mecz ze Stalą Wrocław, aktualnym mistrzem.

KING Wilki Morskie pokonały Stal Ostrów Wielkopolski!

KING Wilki Morskie zaliczyły spektakularny sukces i w czwartym meczu półfinałowym play-off Energa Basket Ligi pokonały Stal Ostrów Wielkopolski 79:76. Wyjazdowym zwycięstwem szczecinianie zagwarantowali sobie miejsce w finale zmagań o mistrza Polski. Prawdziwym MVP meczu okazał się Amerykanin Zac Cuthbertson, który zdobył dla Wilków aż 16 punktów! Po awansie do finału szybko posypały się gratulacje dla drużyny trenera Arkadiusza Miłoszewskiego:

- Gratulacje! - napisał na Facebooku prezydent Szczecina Piotr Krzystek

Gratulacje. Brawo Wataha! - swoje gratulacje przekazała również Netto Arena, dom Wilków Morskich

Wilki Morskie zagrają o finał

9 lat Wilki Morskie musiały czekać na grę o medale Energa Basket Ligi. Teraz czeka nas najważniejszy mecz w historii szczecińskiej koszykówki. KING Wilki Morskie zagrają o tytuł mistrza Polski z urzędującym mistrzem, Śląskiem Wrocław. To największy sukces od czasu zdobycia Pucharu Polski przez 2-ligową Pogoń Szczecin w 1981 roku. O 3 miejsce rozgrywek zagrają ze sobą Stal Ostrów Wielkopolski i Legia Warszawa.