​Kierowca osobówki usłyszał zarzuty

2022-06-20 13:51
Policja - wypadek zdjęcie ilustracyjne
Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne

To po piątkowym tragicznym wypadku, do którego doszło na placu Szyrockiego w Szczecinie. Zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Według prokuratury, kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa karetce pogotowia. Siła uderzenia była tak duża, że ambulans wpadł na przystanek tramwajowy i śmiertelnie potrącił starszą kobietę.

- Podejrzanemu przedstawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia prokurator przeprowadził oględziny miejsca, przeprowadził również oględziny ciała, które zabezpieczył. Aktualnie gromadzony jest materiał dowodowy. Planowane jest przeprowadzenie sekcji sądowo-lekarskiej ofiary, jak również zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu wypadków i rekonstrukcji wypadku w ruchu drogowym - mówi prokurator Alicja Macugowska - Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Podejrzanemu grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE