Kiedy za mało "czerwieni" w czerwieni... Szpital poszukuje chętnych z deficytem krwinek

2020-02-17 10:40
krwinki czerwone
Autor: Victor Josan/Shutterstock.com

Szczeciński szpital przy Unii Lubelskiej szuka pacjentów do nowego badania klinicznego. Nietypowe poszukiwania dotyczą dzieci i młodzieży z niedokrwistością, którym nie pomaga standardowe leczenie.

Szpital poszukuje młodych pacjentów, którzy cierpią na anemię, a podawane im doustnie żelazo nie przynosi poprawy. Zanim udadzą się na nowe badanie, muszą spełnić jednak kilka warunków.

Udział w programie mogą wziąć osoby poniżej 17. roku życia, ważące więcej niż 14 kilogramów. Ponadto, musi być u nich stwierdzony brak poprawy po przynajmniej 7-tygodniowym, doustnym przyjmowaniu żelaza. Chętni powinni zgłaszać się do Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii czy Gastroenterologii Dziecięcej.

Warto przypomnieć samą definicję anemii: niedokrwistość występuje wtedy, kiedy we krwi jest za mało czerwonych krwinek albo gdy w ich wnętrzu nie ma wystarczającej ilości hemoglobiny.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE