Aleksander Doba radził sobie na morzach i oceanach jak mało kto

i

Autor: archiwum Aleksander Doba radził sobie na morzach i oceanach jak mało kto

Kiedy pogrzeb Aleksandra Doby? Znamy już miejsce i datę pochówku wielkiego podróżnika

2021-03-02 15:23

Aleksander Doba zmarł 22 lutego w wieku 74 lat po zdobyciu szczytu Kilimandżaro. W Tanzanii przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że śmierć podróżnika nastąpiła z przyczyn naturalnych. Wkrótce jego bliscy, przyjaciele i znajomi wezmą udział w jego ostatnim pożegnaniu. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Aleksandra Doby?

Aleksander Doba po wejściu na Dach Afryki przed zrobieniem pamiątkowego zdjęcia, poprosił o dwie minuty przerwy. Nagle stracił przytomność, a próba przywrócenia akcji serca nie przyniosła skutku. Jego ciało ze szczytu znieśli lokalni przewodnicy. Przetransportowano je do pobliskiego szpitala, gdzie ustalono, że podróżnik zmarł z przyczyn naturalnych. 

Pogrzeb Aleksandra Doby odbędzie się 10 marca w Policach. Msza święta rozpocznie się o godz. 13 w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza. Pochówek zaplanowano na godz. 14 na cmentarzu komunalnym przy ul. Tanowskiej.

Kim był Aleksander Doba?

Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Łącznie trzykrotnie samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, a także m.in. jezioro Bajkał i Morze Bałtyckie. W plebiscycie „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dzieciństwo spędził w Swarzędzu. Ukończył Politechnikę Poznańską. Od lat 70. XX wieku mieszkał w Policach, gdzie pracował w Zakładach Chemicznych Police.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?
Aleksander Doba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE