Kibice Pogoni go pokochali. Choć urodził się w Brazylii, to Polskę nazywa domem

2021-10-11 12:15
Edi
Autor: Rafał Ceglarek

Edi Andradina jest legendą szczecińskiego futbolu. Choć zna go każdy, kto choć trochę śledzi poczynania Portowców, teraz możemy bardziej zgłębić Jego historię. Ukazała się już książka "Edi Polski Brazylijczyk. Historia Ediego Andradiny". "Chciałem pokazać każdemu, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a ja jestem tego doskonałym przykładem" - mówi Edi.

Zależało mi na tym, żeby pokazać, że nieważne, w jakiej sytuacji się znajdziemy w życiu, możemy sprawić, żeby wszystko dobrze się skończyło. Wiadomo, że to wszystko, co przeżyliśmy zostaje w naszej pamięci, ale później możemy obrócić to w sukces, niezależnie czy te przeżycia są dobre czy złe. Ta książka pokazuje, że mimo niewyobrażalnie trudnych sytuacji, które przeżyłem, np. w dzieciństwie, doszedłem do sporych sukcesów - wyjaśnia Edi. 

Na początku były piłkarz Pogoni Szczecin nie był przekonany do pomysłu powstania tej książki. Teraz nie żałuje, że podjął decyzję o jej napisaniu. Traktuje to, jako swoistą terapię. 

Mogę spojrzeć sobie teraz na to, kim jestem oraz na to gdzie byłem, kim byłem, a dzięki temu mogę iść dalej i spełniać swoje marzenia, dążyć do celów - dodaje Andradina. 

Obecnie Edi współpracuje m.in. z Pogonią Szczecin, gdzie jest odpowiedzialny za trening napastników. Planuje także otworzyć ośrodek szkoleniowy w Pile, gdzie także działa w miejscowym klubie piłkarskim. O tym wszystkim także opowiada w swojej autobiografii. Patronem medialnym wydawnictwa jest Radio Eska. 

Maciej Żurawski mocno zawiedziony reprezentacją Polski. Wymienia słabości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE