Kebab zakończył pierwszy dzień pracy nowego tramwaju w Szczecinie. "Jak dbacie, tak macie"

2021-01-18 8:07
Nowy tramwaj w Szczecinie debiut ma już za sobą
Autor: materiały prasowe UM

Szczecin kupił nowoczesne tramwaje za kilkanaście milionów złotych. Jeden z nowych pojazdów pierwszy kurs ma już za sobą, ale okazał się dosyć pechowy. Tramwaj musiał zjechać do zajezdni, bo jego wnętrze zostało wymazane… kebabem. Szczeciński motorniczy zwraca uwagę, aby pasażerowie reagowali na takie zachowania.

Do tyłu i do przodu bez zawracania? Dla niego to nie problem - pierwszy dwukierunkowy tramwaj już śmiga po szczecińskich torowiskach. W weekend zaliczył swój premierowy kurs na trasie linii numer 7. Niestety, musiał przedwcześnie zjechać do zajezdni - poinformował na swoim profilu "Uwaga tramwaj" szczeciński motorniczy Bartosz Grzegolec.

Niestety tramwaj nie dotrwał do końca i był zmuszony do wcześniejszego zjazdu do zajezdni. O godzinie 21.02 na przystanku Bohaterów Warszawy został on wymieniony na Swinga 825. Powód? Kebab, wszędzie kebab... Drzwi, sufit, poręcze i siedzenia. Drodzy pasażerowie. Jak dbacie, tak macie. Chcemy nowe tramwaje w Szczecinie? No każdy by chciał. Zastanawiam się, jaki jest sens zakupu, skoro nie szanuje się go?” - napisał bloger.

Na udostępnionych na Facebooku zdjęciach widać zabrudzone wnętrze pojazdu. Kebab rozmazano na drzwiach, podłodze i poręczach. 

"Reagujcie na takie zachowania, zwracajcie uwagę współpasażerom, bo razem jak zadbamy, to tak mamy" - apeluje Grzegolec. 

To pierwszy z dwóch tego typu tramwajów, jakie będziemy mogli spotkać na ulicach w Szczecinie. Kabiny motorniczego umieszczone są na obu końcach składu. Podobnie jest z drzwiami, dla pasażerów, które znajdują się po obu stronach tramwaju. Tramwaj nie potrzebuje nawrotnych pętli, dzięki czemu będzie wykorzystywany w przypadku remontu sieci lub zamiennie z jednostkami jednokierunkowymi.

Koszt dwóch tego typu tramwajów wyniósł ponad 12,5 miliona złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.01.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE