Każdy, kto nazywa się szczecinianinem, musi znać jego smak

2021-10-20 11:51
Pasztecik szczeciński ma już 52 lata
Autor: Grzegorz Kluczyński Pasztecik szczeciński ma już 52 lata

Pasztecik Szczeciński - jak już sama nazwa wskazuje jest symbolem naszego miasta. Dziś obchodzimy święto tego przysmaku. Od 52 lat pasztecik podbija podniebienia szczecinian w każdym wieku.

Paszteciki spożywają nawet dzieci. Od 8 miesięcy mamusie przyjeżdżają z takimi maluszkami, kruszą kawałeczki i dzieciom wkładają delikatnie do buziaczków i takie dziecko jest od razu zadowolone. Najstarsze klientki mają nawet 96 lat. Mamy tu takie panie, które przychodzą, siadają sobie na tych krzesełkach, rozmawiają no i oczywiście jedzą nasze paszteciki - mówi Bogumiła Polańska, właścicielka najstarszego punktu, w którym zjemy szczecińskie paszteciki.

Ważny jest nie tylko smak. Równie istotne są wspomnienia i wyjątkowa atmosfera.

Przecież to trzeba kochać, lubić! To jest nasze hobby, my po prostu tym żyjemy. I najszczęśliwsi jesteśmy, kiedy konsumenci przychodzą i mówią, że to jest pyszne, wspaniałe i że przychodzili tu, np. 20 lat temu i ten smak i wystrój przypominają im lata młodości. Nasze miejsce odmładza wspomnienia, odmładza ludzi. 

A nam nie pozostało nic innego, jak życzyć Wam smacznego!

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE