Wkrótce ruszy budowa przystani rybackiej w Świnoujściu. Co tam się znajdzie?

2021-04-30 10:29
przystań
Autor: Urząd Miasta Świnoujścia

Władze miasta podpisały już umowę z wykonawcą inwestycji, który rozpocznie prace na początku maja. Budowa obiektu przy ulicy 1 maja ma potrwać nieco ponad rok. Powstanie w sumie pięć stanowisk rozładunkowych przy nabrzeżu żelbetowym dla kutrów o maksymalnej długości 12 metrów oraz zanurzeniu do 2,5 metra. Dodatkowo zostanie wykonany pływający odcinek postojowy przystosowany do cumowania mniejszych jednostek.

Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę dotychczasowego portu rybackiego. W zakresie robót są m.in. wysunięcie linii brzegowej w kierunku wody, wykonanie nowych nabrzeży, budowa magazynów wyładowczych oraz magazynów sprzętu. 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Wykonane zostaną także instalacje sanitarne oraz elektryczne, położone będą nowe nawierzchnie na terenie przystani. Wykonawca dostarczy też i zamontuje pomosty pływające wysoko-obciążalne, wybuduje slip oraz wykona prace pogłębiarskie. Na odcinku o długości ok. 114 metrów powstanie nowe nabrzeże oczepowe.

Całkowity koszt inwestycji to 11,67 mln zł brutto. Na inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020 w wysokości sto procent wartości inwestycji netto.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Majówkowy punkt szczepień w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE