Podwyżka stóp procentowych

i

Autor: Canva

Jedni chcą podwyżek, drudzy ich odmawiają i tną koszty. Obie strony łączy jedno - doskwierająca inflacja

2023-02-09 14:01

Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom w Szczecinie otrzymuje wiele sygnałów o braku podniesienia pensji mimo rosnących kosztów życia. Przedsiębiorcy nie zawsze są skłonni do tego, aby dać podwładnym pozytywną odpowiedź.

Pracownik, powołując się na wysoką inflację, chce od pracodawcy podwyżkę, natomiast pracodawca, tym samym powodem, czyli wzrostem inflacji, chce te pensje zostawić na tym samym poziomie, ale nawet je troszeczkę zredukować - tłumaczy Małgorzata Marczulewska, prezes szczecińskiego stowarzyszenia chroniącego interesy pracowników.

Nie zawsze jednak brak podwyżek wynika ze złej intencji pracodawcy.

Jeżeli mówimy tutaj o pracodawcy z sektora gastronomii, który faktycznie w miesiącu, żeby przetrwać, musi kilka, kilkanaście tysięcy złotych dołożyć i pożycza pieniądze już od członków rodziny, bo już praktycznie banki wszystkie limity, które mogły, to udzieliły, to jestem to w stanie całkowicie zrozumieć. Odgraniczyłabym tych pracodawców od tych, którzy całkiem dobrze sobie radzą, ale od czasów pandemii stosują tylko wymówki. "Bo jest pandemia, to jest ciężko, bo jest wojna, to znowu ciężko" - dodaje Marczulewska. 

Przypomnijmy, że w lipcu pensja minimalna znów wzrośnie i osiągnie poziom 3600 zł brutto

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE