Gastronomia w trudnej sytuacji. “Błędne koło, które prowadzi nas do upadku”

2021-01-18 14:54
Restauratorzy są w trudnej sytuacji
Autor: Pixabay.com

Zamykają i otwierają kiedy chcą, a pomocy w ogóle nie widać - mówi Katarzyna Szmiłyk, jedna ze szczecińskich restauratorek. W sieci powstała Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu, gdzie w ramach akcji #otwieraMY znajdziemy wszystkie otwarte punkty w okolicy.

Sytuacja w branży jest dramatyczna, a przez ustalenia nowej tarczy antykryzysowej prawie żaden przedsiębiorca nie może z niej skorzystać. Restauratorzy mówią, że to błędne koło, które prowadzi ich do upadku.

- Musiałam zapłacić 120 tys. zł, a dostałam od państwa 27 tys. zł  w ramach pomocy w różnej formie. Byliśmy zamknięci wiosną i teraz już od 100 dni, jakie minęły od wprowadzenia obostrzeń. W tym czasie pozbyliśmy się już wszystkiego, co tylko się dało z zasobów prywatnych, aby tylko utrzymać biznes - przyznaje Katarzyna Szmiłyk w rozmowie z Radiem Eska. 

Mimo zakazów niektórzy restauratorzy otwierają swoje biznesy i zapraszają ponownie gości. W sieci powstała Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu. Dzięki niej można sprawdzić, które punkty w naszej okolicy są otwarte. To wszystko w ramach akcji #otwieraMY.

Za złamanie obostrzeń grozi kara administracyjna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy lokale gastronomiczne powinny zostać otwarte?
Terraria ogłasza koniec aktualizacji. W co grać? | ESKA XD - Blogier #14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE