Futsal Szczecin: ​Pokonać beniaminka i awansować w tabeli

2021-10-15 11:46
Futsal Szczecin
Autor: Futsal Szczecin

Już w najbliższą niedziele drużyna Futsalu Szczecin podejmie na własnym parkiecie ekipę Dynamik Toruń. Aktualnie oba zespoły plasują się w dolnej części tabeli z tylko jednym zwycięstwem. Do Szczecina przyjedzie między innymi Marcin Mikołajewicz - legenda polskiego futsalu.

Dynamik Toruń w poprzednim sezonie wywalczył awans na zaplecze Ekstraklasy Futsalu. Pomimo debiutu, który czeka Torunian to bardzo doświadczona ekipa, z licznymi sukcesami na koncie. Dynamik od kilku lat uczestniczył w rozgrywkach ligowych Play Arena. 2 razy zdobyli tytuł mistrza Polski Play Areny oraz kilka tytułów mistrza Torunia w futsalu.

- Mecz będzie wyjątkowy ze względu na osoby tworzące toruńską ekipę. Do Szczecina zawita Marcin Mikołajewicz legenda polskiego futsalu. Jeden z najlepszych polskich zawodników, wielokrotny reprezentant naszego kraju i król strzelców Ekstraklasy. Mikołajewicz przygodę z kadrą rozpoczął w 2009 roku, gdy selekcjonerem był Gerard Juszczak. W sumie zagrał 105 spotkań i strzelił 34 gole w narodowej drużynie. Grając w barwach Pogoni 04 Szczecin zdobył 83 bramki dla klubu z grodu Gryfa. Od kilku już sezonów jest liderem F.C. Toruń, z którym odnosi kolejne sukcesy. Mikołajewicz zawita w nowej dla siebie roli, trenera toruńskiej drużyny - mówi Paweł Płuciennik z Futsalu Szczecin

Bramki strzec będzie Mołdawianin Nicolae Neagu, doskonale znany zawodnik szczecińskim kibicom. Przez kilka lat bronił barw Pogoni 04 Szczecin, a w sezonie 2013/14 wspólnie z Marcinem Mikołajewiczem zdobyli tytuł wicemistrza Polski dla Szczecina. Kolejnym zawodnikiem, który reprezentował Portowców w Ekstraklasie Futsalu, a obecnie występuje w zespole z Torunia jest Karol Czyszek. To jedyny futsalista, który nie może dobrze wspominać naszego miasta. W sezonie 2018/19 wspólnie z kolegami z Pogoni 04 Szczecin zaliczył spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej, który zakończył się wycofaniem drużyny z udziału w ligowych zmaganiach.

Mecz Futsalu Szczecin z Dynamik Toruń rozpocznie się o godzinie 19 w Hali Miejskiej przy ulicy Twardowskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE