Fontanna na pl. Zwycięstwa

i

Autor: UM Szczecin

Fontanna na placu Zwycięstwa przejdzie remont

2023-02-09 11:50

Będzie bezpieczniej i mniej awaryjnie.

Szykuje się remont fontanny na placu Zwycięstwa w Szczecinie. Chodzi o budowę kanału technologicznego, który sprawi, że ewentualne awarie będą łatwiejsze do usunięcia.

- Potrzeba budowy kanału wynika z tego, że w razie awarii nie ma dostępu do instalacji sanitarnych znajdujących się pomiędzy niecką a komorą techniczną fontanny, co w istotny sposób utrudnia naprawy bieżące i konserwację instalacji. Komora taka usprawni prace w przyszłości - mówi Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych.

Prace rozpoczną się jednak dopiero, kiedy w budżecie znajdą się środki na tę inwestycję. Potrzebna kwota to ponad 174 tysiące złotych.

Fontanna została wybudowana w 2012 roku w miejscu dawnego basenu przeciwpożarowego. 3 lata temu instalacja przeszła remont, który pochłonął ponad 1 milion złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE