Finał Plebiscytu „Świeć się”. Koszalin walczy o wygraną. Jak oddać głos i wesprzeć miasto w walce o 50.000 zł pomocy od Energi?

2021-01-18 9:20 Akcja Partnerska
Finał „Świeć się z Energą”. Świąteczne iluminacje w Koszalinie [ZDJĘCIA]
Autor: Mat. promocyjne

Dobiegł końca pierwszy etap Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. W finale znalazło się 16 najpiękniej oświetlonych miast z całej Polski. Wśród nich jest Koszalin. Nadeszła pora, aby zagłosować na to jedno miasto, które zyska tytuł „Świetlnej Stolica Polski”. Pomóżmy wygrać naszym sąsiadom!

Tegoroczna edycja „Świeć się z Energą” to aż 188 miast zgłoszonych do plebiscytu oraz ponad 84 tysiące oddanych głosów w pierwszym etapie głosowania! Teraz przyszła kolej na wybranie tegorocznego zwycięzcy, który zgarnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Świeć się z Energą. Jakie miasta przeszły do finału? [LISTA]

Decyzją internautów finalistami 12. edycji „Świeć się z Energą” są (w kolejności alfabetycznej):

 1. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
 2. Brzesko (małopolskie)
 3. Chełm (lubelskie)
 4. Czeladź (śląskie)
 5. Czersk (pomorskie)
 6. Koszalin (zachodniopomorskie)
 7. Łomża (podlaskie)
 8. Opole (opolskie)
 9. Radom (mazowieckie)
 10. Rzeszów (podkarpackie)
 11. Szczytno (warmińsko-mazurskie)
 12. Starachowice (świętokrzyskie)
 13. Toruń (kujawsko-pomorskie)
 14. Gmina Węgliniec (dolnośląskie)
 15. Września (wielkopolskie)
 16. Wschowa (lubuskie)

Koszalin w finale „Świeć się z Energą”!

Miastem z województwa zachodniopomorskiego, które przeszło do finału plebiscytu „Świeć się z Energą”, okazał się Koszalin. Z wynikiem 1119 głosów wygrał sprzęt AGD o wartości 10 tys., który trafi do potrzebujących mieszkańców. Co zadecydowało o sukcesie miasta?

W Koszalinie podziwiać możemy m.in. znane z poprzednich lat bożonarodzeniowe ramki świetlne, które zawisły na ul. Zwycięstwa od skrzyżowania z ul. Szczecińską i Krakusa i Wandy oraz al. Armii Krajowej aż do Rynku Staromiejskiego, a także na Rondzie Solidarności. Największą uwagę przyciągają jednak światła, które pojawiły się na pl. Zwycięstwa, obok pomnika Józefa Piłsudskiego. Z kolei na placu przed ratuszem, na choince i okolicznych drzewkach błyszczą lampiony, a na samym placu podziwiać można napis „I love Koszalin”. Choć tej zimy w mieście jest znacznie skromniej, niż poprzedniej, to miastu i tak udało się odnieść sukces.

Trwa drugi etap głosowania, dlatego warto regularnie głosować, aby wesprzeć naszych sąsiadów i pomóc Koszalinowi zdobyć tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Do wygrania dobroczynny sprzęt AGD za 40 000 zł ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Urządzenia trafią do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Głosowanie trwa od 14 do 25 stycznia, a link do głosowania znajdziecie >>tutaj<<.

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Przypomnijmy, że „Świeć Się z Energą” to nie tylko Plebiscyt Miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, uchwycić na zdjęciu atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę.

Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych.

Chcesz wziąć udział w konkursie, wygrać i zgarnąć bon? Zgłoś swoje zdjęcie na https://swiecsie.se.pl/formularz/

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja partnerska

świeć się 2
Autor: Materiały prasowe