Blanka i 9. miejsce

i

Autor: PAP

Eurowizja 2023

Eurowizja 2023. Czy Blanka po losowaniu miejsc w półfinale ma szansę na awans do finału? Sprawdzamy kolejność startową

2023-03-27 8:37

Eurowizja 2023 już za półtora miesiąca. Wczoraj ogłoszono oficjalną kolejność w obu półfinałach. Można stwierdzić, że niektóre piosenki dzięki temu zyskały, a inne niestety straciły. Czy zwiększa to szanse na awans Blanki? Sprawdziliśmy kolejność startową!

Blanka jedzie na Eurowizję 2023. Znamy kolejność w jej półfinale

Na otwarcie drugiego półfinału wybrano utwór z Danii, który jest względnie pozytywną i „taneczną piosenką”. Co ciekawe, na drugiej pozycji umieszczono jedną z faworytek finału, Brunette z Armenii. Zazwyczaj ta kolejność w półfinale nie jest dla wielu szczęśliwa. Całość zamyka rockowa Australia

A gdzie umieszczono Blankę Stajkow? Blanka wystąpi jako 9. w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizyjnej 2023. Przed sobą ma spokojny utwór z Grecji, jednak po niej jest charakterystyczna i charakterna Słowenia. Może to sprawić, że widz prędzej zapamięta właśnie słoweńską propozycję niż Polską.

Ciekawe jest, że w 2010 roku Marcin Mroziński startował również z tej propozycji. Choć wtedy według wielu miał spore szanse w awansie do finału, tak nie udało się jemu awansować. Donatan&Cleo dostali 9. miejsce startowe, ale w finale w 2014 roku. Przyniosło to czternaste miejsce w całym konkursie.

Blanka na Eurowizji 2023. Będą zmiany w występie

Blanka podczas wielu wywiadów zaznacza, że trwają już prace nad nowym występem. Ma on inaczej wyglądać niż podczas polskich preselekcji do Eurowizji 2023. W międzyczasie Polak bierze udział w licznych koncertach promocyjnych. Blanka udzieliła nawet wywiadu znanemu medium eurowizyjnemu – WiwiBloggs. Opowiedziała tam o hejcie, który ją na co dzień spotyka.

Eurowizja 2023. Kiedy i gdzie można oglądać konkurs?

Eurowizja 2023 odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 roku w Liverpoolu. Wystąpi 37 krajów. Choć Eurowizję 2022 wygrali Ukraińcy, Wielka Brytania zgłosiła się do zorganizowania konkursu. To będzie także konkurs ze sporymi zmianami w głosowaniu. O awansie do finału zadecydują tylko widzowie, nie tylko z Europy, ale i całego świata.

Sonda
Myślisz, że Blanka awansuje do finału Eurowizji 2023?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE