Joachim Brudziński w Koszalinie

i

Autor: Joachim Brudziński/Facebook Europoseł PiS Joachim Brudziński na spotkaniu w Koszalinie

Europoseł PiS Joachim Brudziński w Koszalinie. Mówił o terenach postpegeerowskich

2023-02-04 12:36

Joachim Brudziński był uczestnikiem konferencji "Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu" zorganizowanej przez tamtejszych działaczy PiS. Europoseł mówił o tym, jak bardzo rząd Zjednoczonej Prawicy miał przyczynić się do wyrównania szans między dużymi, a małymi ośrodkami w regionach.

Konferencja PiS w Koszalinie

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w sobotę, 4 lutego w Koszalinie partia rządząca zorganizowała konferencję pod nazwą Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu. Jednym z jej gości i współorganizatorów był europoseł okręgu lubuskiego i zachodniopomorskiego Joachim Brudziński, wiceprezes PiS.

"Nasze wyzwanie moralne i społeczno-polityczne" - Brudziński o poprawie bytu mieszkańców terenów postpegeerowskich

Na sobotnim spotkaniu członków i sympatyków PiS poruszano tematy lokalności i wyrównywaniu szans między dużymi miastami, a małymi miejscowościami. - Wyrównanie szans i przywracanie godności na terenach popegeerowskich to nasze wyzwanie moralne i społeczno-polityczne. Traktujemy rozwój Polski poza metropolitalnej jako rzecz priorytetową. - mówił w Koszalinie europoseł Joachim Brudziński.

Europoseł PiS o nierównościach

Jak twierdził europoseł Brudziński na spotkaniu w Koszalinie, PiS przyczynia się do zmniejszania nierówności społecznych, między dużymi ośrodkami miejskimi, a małymi miejscowościami. Dodał też, że wyrównywanie szans to: nasze wyzwanie moralne i społeczno-polityczne.

Jaka jest rzeczywistość w wyrównywaniu różnic?

Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego nawet porównując ze sobą duże miasta, różnice w zarobkach są kolosalne. Pracownicy przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób w Katowicach zarabiają średnio o niespełna 4 tysiące złotych więcej od tych, pracujących w Białymstoku. Polacy zarabiają więcej, jednak rozwarstwienie regionów jest nadal spore.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE