Estetyczny koszmar przy placu Zgody ma się szybko skończyć. Czerwień już nie będzie razić

2021-02-19 9:42

Mieszkańcy centrum Szczecina podnieśli alarm. Interweniował nawet miejski konserwator zabytków. Chodzi o kolor fragmentu elewacji budynku na deptaku Bogusława. Nowy właściciel jednego z lokali pomalował budynek na intensywną czerwień, która do zabytkowego otoczenia zupełnie nie pasowała. Na szczęście kolor ma zostać wkrótce zmieniony.

Budynek znajduje się przy placu Zgody, na początku deptaku Bogusława. Do tej pory mieścił się tam salon jubilerski. Po zmianie właściciela w tym miejscu powstaje lokal gastronomiczny. W czwartek elewację budynku pomalowano na kolor czerwony, który wyróżnia się w tej okolicy i zupełnie do niej nie pasuje. 

Pomyliłem się. Sądziłem, że jako społeczeństwo jesteśmy gdzie indziej, że pewne rzeczy nie mieszczą się już w przyjętych normach postępowania z przestrzenią publiczną (...)" - pisał w czwartek na Facebooku Michał Dębowski, miejski konserwator zabytków. “Czuję bezsilność, ale jednocześnie deklaruję, że nie zostawię tak tego! Chcecie wojny? Będziecie ją mieli!” - zapewniał.

Po kilku godzinach dopisał, że odezwał się do niego właściciel lokalu z przeprosinami, “uznając swoją winę”. Według zapewnień do soboty ma zostać przywrócony pierwotny kolor elewacji. “Presja ma sens!” - podkreślił Dębowski. 

Kolejny taki przykład w tej okolicy miejscu. Kilka lat temu poszło o witryny sklepu znanej sieci dyskontów. Wtedy także pomogła presja mieszkańców.

Sonda
Czy lubisz oglądać program Kuchenne Rewolucje?
Lodołamacze na Odrze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE