Małpka

i

Autor: "Zwierzogród" Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Egzotyczne zwierzę porzucone na działkach w Szczecinie

2022-08-04 12:18

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało zgłoszenie o małpce, która przebywa w jednej z działkowych altanek. Właściciel porzucił ją, gdy zdecydował się na przeprowadzkę.

Do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wpłynęło zgłoszenie dotyczące małpki, która została porzucona przez właściciela. Zwierzę znajdowało się w jednej z altanek działkowych na Wyspie Puckiej. TOZ o sprawie został poinformowany przez działkowiczów.

- Inspektorzy pojechali na miejsce. Małpka przebywała w klatce. Była nieco zdenerwowana, ale w żaden sposób agresywna. Jej ogólny stan uznaliśmy za dobry, choć była lekko niedożywiona. Bez problemu ja zabezpieczyli i przetransportowali do azylu - mówi Karolina Winter-Zielińska z TOZu w Szczecinie.

Towarzystwo regularnie otrzymuje zgłoszenia dotyczące różnego typu zwierząt. Najczęściej dotyczące żółwi, ale zdarzały się także agamy czy kameleony.

- Takich zwierząt w ogóle nie powinno być w Polsce. Zazwyczaj trafiają do klatek czy akwarium, które nie są dostosowane do ich potrzeb gatunkowych - tłumaczy dalej Karolina Winter-Zielińska.

Polecany artykuł:

Własne "m" obok uczelni?

Małpka została przekazana do ośrodka "Zwierzogród" w Wielgowie w Zachodniopomorskiem. Tam będzie mieć odpowiednio dużą klatkę i opiekę.