“Dzień Kobiet bez kompromisów”. Kobiety demonstrowały na placu Solidarności [ZDJĘCIA]

2021-03-08 12:47

Ogólnopolski Strajk Kobiet Szczecin zorganizował w niedzielę demonstrację na placu Solidarności. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób. W poniedziałek grupa osób ze Szczecina będzie uczestniczyć w manifestacji w Warszawie.

Demonstracja w Szczecinie odbyła się pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów". Organizatorki podkreślały, że chodzi nie tylko o tzw. kompromis aborcyjny, ale też o równe traktowanie kobiet i mężczyzn na rynku pracy. 

W trakcie demonstracji głos zabrały m.in. osoby, które były przesłuchiwane w sprawie organizacji wcześniejszych protestów. Zbierano też podpisy pod projektem ustawy “Legalna aborcja bez kompromisów” oraz pod petycją dotyczącej zmiany nazwy skweru im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na skwer im. Praw Kobiet.

Wielu demonstrantów zabrało ze sobą elementy garderoby w kolorze zielonym. To nawiązanie do koloru walki kobiet w Argentynie o legalną aborcję, która zakończyła się powodzeniem. O oprawę muzyczną zadbała grupa Rytm Oporu Szczecin. 

Delegacja OSK Szczecin weźmie udział w poniedziałkowej manifestacji w Warszawie, która organizowana jest z okazji Dnia Kobiet. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE