roboty drogowe

i

Autor: Zdjęcie poglądowe - Pixabay.com

Dobra informacja dla kierowców! W weekend szybciej przez Krygiera

2021-07-02 13:25

Duże natężenie ruchu i spora liczba remontów w Szczecinie sprawiają, że przejazd przez nasze miasto może potrwać nawet kilkadziesiąt minut. Właśnie dlatego władze postanowiły ułatwić i usprawnić przeprawę między lewym i prawym brzegiem Szczecina.

Przez najbliższy weekend, ruch wahadłowy na wiadukcie kolejowym biegnącym nad linią 428 zostanie zawieszony. Następnie od poniedziałku do piątku (tj. od 5 do 9 lipca) z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych prac wokół obiektu, ruch wahadłowy zostanie przywrócony. Po zrealizowaniu tych prac, Wykonawca zlikwiduje wahadło w tym miejscu na stałe.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 114 mln zł. 

Sonda
Jak Ci się mieszka w Szczecinie?
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE