Defensywa szczecińskiego ZUT-u w związku z koronawirusem

2020-02-26 13:51
ZUT
Autor: TheDigitalArtist/CC0/pixabay.com

Kolegium Rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie podjęło decyzję o wstrzymaniu wyjazdów i przyjazdów osób związanych z uczelnią do krajów zagrożonych występowaniem koronawirusa.

Od dzisiaj, 26 lutego, aż do odwołania studenci, doktoranci, a także pracownicy nie będą mogli podróżować do i z Chin, Hong Kongu, Korei Południowej i północnych Włoch. Oprócz wymienionych krajów zakaz dotyczy także Lacjum, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru.

Decyzja została podjęta na podstawie komunikatów Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Światowej Organizacji Zdrowia, dotyczących zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym. Natomiast te osoby, które przebywają już w wymienionych państwach, a zdecydują się skrócić swój pobyt i wyrażą chęć powrotu do ZUT-u, proszeni są o kontakt z Działem Mobilności Międzynarodowej uczelni.

Jednocześnie szczeciński ZUT, apeluje o zachowanie ostrożności i śledzenie bieżących wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE