Jan Paweł II

i

Autor: Canva Jan Paweł II, pomnik

Czy w polskich szkołach pojawią się portrety Jana Pawła II? Minister Czarnek odpowiada w Poznaniu

Po reportażu TVN24 "Bielmo - Franciszkańska 3" znana z kontrowersyjnych wypowiedzi, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wystosowała apel do dyrektorów szkół i przeszkoli o to, by w szkołach Małopolski pojawiły się w eksponowanych miejscach portrety z Janem Pawłem II. Do sprawy odniósł się podczas swojej wizyty w Poznaniu minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Portrety Jana Pawła II w małopolskich szkołach

Kilka dni temu głos zabrała małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak. Było to tuż po emisji reportażu Marcina Gutowskiego Bielmo - Franciszkańska 3 w TVN24, opowiadającym o wiedzy, jaką posiadał Karol Wojtyła, będąc biskupem i arcybiskupem krakowskim o pedofilii w tamtejszym Kościele. Kurator Nowak poprosiła w specjalnym apelu do dyrektorów szkół i przedszkoli, by oni, pedagodzy, jak i dzieci nie ulegały podłej kampanii szkalowania Wielkiego Rodaka — Świętego Jana Pawła II - jak opisała to małopolska kurator. Poleciła też, by we wszystkich placówkach Małopolski umiejscowić we widocznym miejscu portrety z wizerunkiem papieża.

Minister Czarnek o pomyśle kurator Nowak w sprawie portretów papieża

W środę, 15 marca minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek pojawił się w Poznaniu w Instytucie Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk. Skomentował tam także słowa kurator Barbary Nowak. - To jest prywatne stanowisko Barbary Nowak. Nie pokrywa się w ogóle ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Ministerstwo absolutnie o to nie apeluje — kwituje minister Czarnek. - skwitował szef MEiN.

Czy w innych polskich szkołach pojawią się portrety Jana Pawła II?

O tym, czy portrety z wizerunkiem zmarłego w 2005 roku papieża Polaka pojawią się w szkołach w całej Polsce zadecydują dyrektorzy poszczególnych szkół i innych placówek edukacyjnych. Póki co, poza małopolską kurator, żaden inny jej odpowiednik w pozostałych województwach nie wypowiedział się w tej sprawie.

Sonda
Czy reportaż Marcina Gutowskiego zmienił Twoje podejście do Jana Pawła II?
Źródło: Czy w polskich szkołach pojawią się portrety Jana Pawła II? Minister Czarnek odpowiada w Poznaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE