siaktówka

Autor: pixabay.com

Chemiczki wracają z Turcji na tarczy

2023-01-12 7:14

Grupa Azoty Chemik Police przegrał na wyjeździe z Eczacıbasi w 3. kolejce Ligi Mistrzyń 3:1. Pomimo porażki policzanki utrzymały drugie miejsce w grupie

Faworytem tego spotkania było Eczacıbasi. Zespół z Turcji należy do jednych z najmocniejszych drużyn na świecie. Wynik więc nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Policzanki jednak nie chciały oddać łatwo tego spotkania i podeszły do niego odważnie, o czym najlepiej świadczy wygrana pierwszego seta do 21. To podrażniło siatkarki ze Stambułu i drugą partie zdobyły gładko do 14. Dwa kolejne sety zakończyły się na korzyść gospodyń kolejno do 20 oraz do 17. Swój mecz w tej kolejce Lidze Mistrzyń przegrał przyszły ligowy rywal policzanek Developres Rzeszów. Siatkarki z Podkarpacia uległy włoskiemu Conegliano 3:1.

Chemiczki mecz z Developresem rozegrają na wyjeździe w sobotę o 17.30.