Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, materiały prasowe

PROJEKTY

Chcesz zmienić Szczecin? Masz na to jeszcze dwa tygodnie

2023-03-31 14:48

Nabór wniosków w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego jest już na półmetku. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły do 13 kwietnia. W tym roku obowiązują drobne zmiany, a pula środków to ponad 17 milionów złotych.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2023

Wystarczy pomysł i chęć działania.

- Wystarczy mieć pomysł na inwestycję lub działanie, zebrać minimum 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji. Tegoroczny regulamin zakłada trochę inny podział środków niż w latach ubiegłych. 70% puli zostanie przeznaczone na projekty lokalne, a 30% na projekty "zielone SBO" czyli takie, które są związane z ochroną miejskiego środowiska przyrodniczego - wyjaśnia Sylwia Cyza-Słomska, z Urzędu Miasta Szczecin.

​Jeśli macie plan, ale nie wiecie jak złożyć wniosek, możecie skorzystać z dyżurów Akademii SBO. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 kwietnia w Środku-Sródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE