Blanka u Wiwibloggs

i

Autor: Youtube Wiwibloggs

Blanka o sytuacji po preselekcjach. Skomentowała to w zagranicznym medium

2023-03-12 11:55

Choć minęły już dwa tygodnie od polskich preselekcji „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!", nie cichnie afera wokół reprezentantki Polski, Blanki. Jej piosenka oraz wybór wywołują dalej sporo emocji i kontrowersji. Sama wokalistka wypowiedziała się też na temat atmosfery po preselekcjach.

Blanka jedzie na Eurowizję 2023. Skomentowała atmosferę po preselekcjach

Blanka powoli rozpoczyna promocję swojej piosenki podczas różnych europejskich wydarzeń związanych z Eurowizją. W ostatni weekend była w Szwecji, gdzie brała udział w jednym z wydarzeń towarzyszącym Melodifestivalen (szwedzkie preselekcje). Spotkała się tam z reporterem Wiwibloggs, jednego z największych brytyjskich portali dotyczących tylko Eurowizji. Podczas rozmowy z dziennikarzem opowiedziała, jak powstała jej piosenka.

- Napisałam, piosenkę z dwiema dziewczynami. Szybko poszło, bo w godzinę, ale świetnie się bawiłam. „Solo” opowiada o moich były związkach. Dobrze się czuję prezentując ten utwór – powiedziała dla Wiwibloggs, Blanka.

Reporter też zapytał ją, jak czuje się po wygranej w preselekcjach, patrząc na to, jak zareagowali widzowie. Czy dotknęły ją komentarze?

- Szczerze, to nie było miłe. Skłamałabym, mówiąc, że jest okej, bo nie jest. Próbuję przez to przejść i skupić się na tym, co będzie w przyszłości. Zbliżają się półfinał. Chcę się skoncentrować na przygotowaniach i cieszyć się każdą sekundą tej przygody - powiedziała Blanka.

Tak jak wcześniej zapowiadano, występ „Solo” ma wyglądać inaczej, utwór ma przejść też delikatny revamp.

Blanka i afera za aferą. Media eurowizyjne nie odpuszczają

Rozpoczęło się od małej afery, gdy nie wygrał Jann. Zaczęto dostrzegać wiele nieprawidłowości, które nagłośniły polskie media eurowizyjne. Wystosowały nawet specjalny apel skierowany do TVP z prośbą o rozjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Oberwało się także Blance, która spotykała się z ogromnym hejtem w sieci. Do tego zarzucono, że „Solo” może być plagiatem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE