Parkometr

i

Autor: Michał Ciemniewski Parkometr/zdjęcie ilustracyjne

Bilet parkingowy będzie teraz potrzebny przez cały tydzień

2022-04-11 16:18

Od środy (13.04) wchodzą zmiany w parkowaniu na Starym Mieście w Szczecinie. Od teraz za parking zapłacimy również w weekendy.

Parking w strefie Starego Miasta będzie płatny przez wszystkie dni tygodnia, a nie tylko w dni robocze jak było do tej pory.  Ma być to ułatwienie dla mieszkańców tej okolicy, którzy skarżyli się na brak miejsc postojowych.

Kierowcy będą musieli pamiętać o bilecie nawet w godzinach wieczornych.

- Z tej standardowej pory od 8. do 17., która do tej pory obowiązuje, ta kontrola poboru opłat będzie pełniona od godziny 8. do 22. i nie tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku, ale we wszystkie dni tygodnia. - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

To jednak jeszcze nie koniec zmian. Strefa płatnego parkowania zostanie powiększona o ulice Panieńską, Księcia Mściwoja II, oraz fragment ul. Kuśnierskiej (pomiędzy Grodzką i Panieńską).

Mieszkańcy obszaru abonamentowego będą mogli zaopatrzyć się w Kartę Stare Miasto, która daje prawo do parkowania w całej strefie. Dzięki niej będą mogli również korzystać z parkingu pod Trasą Zamkową.