ATAK zimy na Pomorzu Zachodnim i w całym kraju! Mróz, silny wiatr, śnieg, a nawet burze!

2021-01-13 9:46 PAZ
Atak zimy na Pomorzu Zachodnim i w całej Polsce
Autor: Pixabay.com

Kilka lat czekaliśmy na prawdziwą zimę. W najbliższych dniach da się nam mocno we znaki. Dla całego województwa zachodniopomorskiego został wydany pierwszy stopień zagrożenia. W całym kraju śnieżyce i ślizgawica. Jakiej aury możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

Przez całą środę do czwartkowego poranka możliwe są opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu i silnego wiatru powodującego zawieje i zamiecie śnieżne - informuje serwis Pogoda-zachodniopomorskie.pl. Pierwszy stopień to średni stopień zagrożenia (skala od 0 do 3). 

Atak zimy w Polsce

W środę w całym kraju spodziewane są opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Na zachodzie i północy kraju spadnie około 8 cm śniegu, na wybrzeżu możliwe też lokalne burze. We wtorek wieczorem grzmiało w północnych Niemczech.

W środę jeszcze nie odczujemy mocnego mrozu - w ciągu dnia do 2°C na zachodzie i nad morzem. Na zachodzie kraju porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i obszarach podgórskich do 70 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

W nocy ze środy na czwartek spodziewane są dalsze opady śniegu - na nizinach ok. 5 cm, w górach do 15 cm. Temperatura minimalna wyniesie od -7°C do -2°C, a w ciągu dnia około 0°C. Nadal będzie mocno wiało - w naszym regionie nawet do 65 km/h. 

Reagujmy, jeżeli widzimy zbyt osoby lekko odziane, np. bezdomne. Zwracajmy uwagę na psy i koty, którym w nocy grozi zamarznięcie. Warto zawiadamiać odpowiednie służby, np. straż miejską. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13