Arteterapia online, czyli niezwykła inicjatywa w szczecińskim szpitalu

2020-05-20 14:11 Jakub Boruń
Malwina Bieganowska - Malveemusic
Autor: Malwina Bieganowska

Wydawać by się mogło, że szpitalne łóżko nie sprzyja kreatywności. Jednak mali pacjenci szpitala w Zdrojach walczą z rzeczywistością w wyjątkowy sposób.

Uczą się tańca, śpiewu i motywują do działania, a to wszystko dzięki specjalnym sesjom arteterapii autorstwa studentki Akademii Sztuki w Szczecinie:

Sesje trwają 15 minut, ale są krótką i intensywną sztuki i energii. Ma to być zabawa i przyjemność dla dzieci. Zajęcia mają rozluźnić, zaktywizować, pobudzić kreatywność i wyobraźnię młodych pacjentów. Co najważniejsze, mają dodać siły do dalszej walki i pokazać, że dzieci nie są same w tej walce, że mogą poczuć się bezpiecznie i zdobyć nowego przyjaciela, którym jest trener - mówi Malwina Bieganowska, wokalistka i trener arteterapii.

Zajęcia są dla dzieci od 4. do 12. roku życia i odbywają się online. Do udziału wystarczy laptop, tablet lub zwykły smartfon.

Malwina Bieganowska jest założycielką projektu MalveeMusic i pod tą nazwą prowadzi m.in. warsztaty oraz zajęcia prywatne. Dzieli się również swoją twórczością wokalną. Poniżej znajdziecie utwór zatytułowany "Nic nie kosztuje". A jakie niesie przesłanie? Sami się przekonajcie.

Malwina Bieganowska - "Nic nie kosztuje"

COŚ DOBREGO #21