Arkońska otwarta, kierowcy szczęśliwi. "W końcu! Czekałam na ten moment dwa lata" [WIDEO]

2020-02-14 13:23
Ulica Arkońska w Szczecinie otwarta
Autor: Alicja Wirwicka

Szczecińscy kierowcy na ten moment czekali dwa lata. Dziś rano otwarta została część ulicy Arkońskiej. To znacznie ułatwi dojazd m.in. do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, czy w okresie letnim - do kąpieliska Arkonka. - Czekaliśmy i się doczekaliśmy - mówią kierowcy.

To zdecydowanie najlepszy prezent na Walentynki nie tylko dla zakochanych, ale dla wszystkich kierowców ze Szczecina. Po trwającej dwa lata przebudowie w końcu otwarta została część ulicy Arkońskiej.  Teraz można tam jeździć w obu kierunkach między nowo powstałym Rondem Olszewskiego a pętlą tramwajową Las Arkoński.

Udało nam się dziś przejechać świeżo otwartym odcinkiem. Samochodów nie spotkaliśmy zbyt wiele, ale ci kierowcy, których zaczepiliśmy, nie kryli zadowolenia. - W końcu! Dwa lata na to czekałem. W końcu można dojechać dna Arkonkę, czy do szpitala na Arkońskiej. Do tej pory trzeba było krążyć - mówi kierowca, pan Piotr.

- Długo to trwało, ale w końcu się udało. Powiem szczerze, że rano jeszcze pojechałam objazdem z przyzwyczajenia. Dopiero później przypomniało mi się, że przecież dojadę do domu po staremu - śmieje się pani Katarzyna, która mieszka obok Szpitala Wojewódzkiego.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie miasta. Projekt obejmuje przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska tramwajowego oraz pętli tramwajowo-autobusowej „Las Arkoński”, budowę ronda oraz parkingu przy stadionie K.S Arkonia. Prace obejmują również budowę chodników oraz ścieżek rowerowych. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A.. Koszt inwestycji to ponad 90 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE