Zwierzęta

Amerykański niedźwiadek bawił się w ogrodzie. Zabawne nagranie obiegło sieć

2023-03-28 11:56

Kilka dni temu doszło do ciekawego zdarzenia w Wappingers Falls w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Duży gość, a dokładnie niedźwiedź postanowił zwiedzić ogród jednego z mieszkańców. Przetestował nawet, czy trampolina jest bezpieczna!

Amerykanie zaskoczeni. Niedźwiedź testował ich trampolinę!

Małżeństwo Watson uważało to za w miarę normalny dzień. Jednak jak przekazali Newsweekowi, nie spodziewali się tego, co ujrzeli.

- Byłam zaskoczona, gdy zobaczyłam niedźwiedzia za moim oknem. Wiedziałem, że widzę coś, czego prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczę. I to było, zanim zaczął bawić się piłką. Wszystko, co się przede mną działo, wydawało mi się surrealistyczne - powiedziała Cory-Watson Newsweekowi.

Anna szybko sięgnęła po telefon i zaczęła nagrywać niedźwiadka. Udostępniła też nagranie w mediach społecznościowych.

- Niedźwiedź bawił się na naszym podwórku przez kilka godzin. W pewnym momencie myśleliśmy, że wystartował, ale kiedy wrócił, wpadł do trampoliny - powiedziała Cory-Watson.

Departament Ochrony Środowiska stanu Nowy Jork zaznacza, że w tym stanie mieszka nawet 6000 niedźwiedzi. Nawet w okolicy domu Anne stwierdzono, że może być czarny niedźwiedź. W ubiegłych latach też buszowały po ogrodach sąsiadów. Stwierdzono to po ogromnych odchodach.

Zobacz na zabawnym nagraniu, jak niedźwiadek bawił się w ogrodzie.

Czarne niedźwiedzie są duże i ciekawskie

Jak zaznaczają Amerykanie, czarne niedźwiedzie to bardzo ciekawski gatunek. Często szukają pożywienia i dlatego też wpadają na ludzi. Dzięki swojej inteligencji, szybko przyswajają niektóre informacje, np. jeżeli raz włamią się do ogrodu i znajdą tam jedzenie, będą robiły to ponownie”.

Przeciętny samiec czarnego niedźwiedzia waży około 300 funtów, samice są nawet o połowę mniejsze.

Departament Ochrony Środowiska radzi też, aby w przypadku spotkania niedźwiedzia zachować spokój. Gdy się zbliża, mówić donośnym głosem, ale jednocześnie też się powoli wycofywać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE