pierwsza komunia

i

Autor: unsplash

święto

Absurdy komunijne. Już nie tylko paznokcie czy suknie balowe. Pojawiają się także piniaty!

2024-04-03 11:06

Pierwsze Komunie Święte w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. U niektórych trwają już ostatnie przymiarki sukienek, u innych szukanie na szybko stroju komunijnego. Jak się okazuje, wyobraźnia rodziców nie ma granic. Ktoś postanowił zamówić coś "niezwykłego" na komunię dziecka.

Pierwsza Komunia Święta jak małe wesele?

Pisaliśmy już o sukienkach na komunię jak małych sukniach ślubnych. Myśleliśmy, że nikt nie pójdzie dalej, jak się okazało - myliliśmy się. Ktoś postanowił zrealizować paznokcie na komunię. Rodzice faktycznie z roku na rok coraz bardziej szaleją! Świadczą też o tym posty na różnych grupach dla rodziców i kobiet. Często pada pytania o osobne stylizacje, wystawne przyjęcia, bufety, orkiestry oraz tzw. dmuchańce. Okazuje się, że inni rodzice poszli o krok dalej.

Na TikToku jedna z twórczyń piniat pochwaliła się swoim dziełem. Jak się okazuje, jedna z rodzin zamówiła taką atrakcję na imprezę komunijną swojego dziecko. Na piniacie znajduje się m.in. hostia. Internauci są mocno podzieleni. Wiele osób uważa, że nie powinno uderzać się kijem w świętą symbolikę, jak hostia czy krzyż. Inni dodali, iż piniata nie kojarzy się z takim świętem. Sporo rodziców jednak uznało ten pomysł za udany.

A jak wam się podoba?

Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?

Paznokcie na Pierwszą Komunię Świętą