7 lat więzienia za próbę podpalenia szczecińskiego sądu i usiłowanie zabójstwa ochroniarza

2021-09-08 17:06
Sąd okręgowy Szczecin
Autor: ESKA Szczecin

Taki wyrok usłyszał dzisiaj Szymon S. Mężczyzna musi także zapłacić 70 tysięcy złotych zadośćuczynienia poszkodowanemu pracownikowi ochrony.

Do zdarzenia doszło w październiku 2018 roku. Wówczas Szymon S. wszedł do budynku sądu przy ulicy Małopolskiej w Szczecinie i dwukrotnie zaatakował siekierą ochroniarza. Następnie poszedł po kanistry z benzyną w celu spalenia budynku. Jego działanie miało być reakcją na wcześniejszą decyzję sądu, w sprawie ograniczenia mężczyźnie kontaktów z synem. Szymon S. został zatrzymany przez przypadkowe osoby.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to usiłowanie zabójstwa, za co groziło mu dożywocie. Sąd zmienił jednak kwalifikacje czynu na spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Drugi, to usiłowanie podpalenia szczecińskiego sądu. Wyrok nie jest prawomocny.

75. rocznica urodzin Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdy wspominają artystę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE