3 tysiące opasek odblaskowych. Aby dzieci były widoczne i bezpieczne!

2023-11-20 14:43 Materiał sponsorowany

W ubiegłym tygodniu w szczecińskich przedszkolach i szkołach królowały opaski odblaskowe. A wszystko po to, aby dzieci były widoczne, aby były bezpieczne!

Premio Auto ABC, organizator akcji „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny” rozdał 3000 opasek odblaskowych. Szczecińskie przedszkola i szkoły chętnie włączyły się w akcję, bo dla każdego powód jest ten sam – zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych pieszych jako uczestników ruchu drogowego. Podczas wizyt w punktach edukacyjnych była mowa o bezpieczeństwie i ostrożności na chodnikach, drogach, na przejściach dla pieszych, kiedy za oknem jesienna aura, zmrok, niekorzystne warunki atmosferyczne. Mimo, iż temat bardzo istotny i poważny, nie zabrakło pozytywnego entuzjazmu ze strony młodych ludzi :)

- Opaska odblaskowa jest bardzo ważna. Może służyć do tego, że my idziemy, a jest bardzo ciemno, gdybyśmy nie mieli tego odblasku, to auto by nas potrąciło, a jakbyśmy mieli, to by nas nie potrąciło, a to jest wielka różnica! - sprawnie wyjaśnił nam kwestię widoczności pieszego na drodze Michał, uczeń klasy pierwszej.

Akcja „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny”

i

Autor: mat. prasowe Akcja „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny”

To już kolejna edycja akcji „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny”. Arkadiusz Marczuk, współwłaściciel Premio Auto ABC ze Szczecina, zdradził nam co było inspiracją do działania.

- Mieszkając w Mierzynie, zauważyłem, że wielu pieszych jest bardzo niewidocznych i stwarza to duże zagrożenie - mówi Arkadiusz Marczuk. - Postanowiliśmy się włączyć do akcji, zleciliśmy wyprodukowanie 3 tysięcy opasek odblaskowych i przy udziale policji i dyrektorów szkół, chcemy te opaski rozprowadzić wśród uczniów i przedszkolaków...

Więcej o akcji w materiale wideo:

Organizatorem akcji „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny.” była firma Premio Auto ABC – sieć warsztatów samochodowych.

Warsztaty Premio Auto ABC znajdują się w następujących lokalizacjach w Szczecinie:

  • Ku Słońcu 32
  • A. Madalińskiego 10
  • H. Derdowskiego 6a

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.autoabc.pl.

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE