Żywe Muzeum Bombki w Staszowie

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Żywe Muzeum Bombki w Staszowie

Muzeum Bombki Staszów

Żywe Muzeum Bombki powstało w Staszowie! Zobaczcie te cudeńka

2023-12-25 6:07

Tu poznamy okoliczności powstania pierwszej, szklanej ozdoby na choinkę, dowiemy się jak udoskonalono produkcję szkła oraz jak powstają słynne na cały świat bombki. 1 grudnia w Staszowie otwarto Żywe Muzeum Bombki. Zobaczcie jakie tam "cudeńka"!

Żywe Muzeum Bombki powstało w Staszowie! Zobaczcie te cudeńka

Tu poznamy okoliczności powstania pierwszej, szklanej ozdoby na choinkę, dowiemy się jak udoskonalono produkcję szkła oraz jak powstają słynne na cały świat bombki. 1 grudnia w Staszowie otwarto Żywe Muzeum Bombki oraz ścieżkę edukacyjną – „ Krótka historia szkła oraz jak się wykonuje bombki dekoracyjne”. Inwestycja powstała przy Fabryce Bombek w Staszowie.

Żywe Muzeum Bombki w Staszowie

Dla kogo powstało  Muzeum Żywej Bombki w Staszowie?

Przede wszystkim dla turystów odwiedzających region świętokrzyski, dzieci przedszkolnych, uczniów szkól podstawowych, średnich, młodzieży, studentów, grupy dorosłych i seniorów. Uczestnictwo w ścieżce edukacyjnej, muzeum i warsztatach przewidziane jest także  dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych.

„GMC Fabryka Bombek” w Staszowie poprzez realizację żywego muzeum bombki oraz prezentację ścieżki edukacyjnej z warsztatami staje się kolejną atrakcją na mapie turystycznej regionu świętokrzyskiego.

Quiz. Dawne Starachowice. Rozpoznasz miejsca ze zdjęć?

Pytanie 1 z 14
Ten budynek znajduje się przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Czyja to siedziba obecnie?
 Quiz. Dawne Starachowice. Rozpoznasz miejsca ze zdjęć?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy