Zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Starachowicach

2021-10-27 13:14
Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych
Autor: pixabay.com Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Zbliża się okres Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonach starachowickich cmentarzy zostanie częściowo zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywały od 30 października do 2 listopada.

Jakie zmiany czekają nas przy ulicach: Zgodnej i Polnej?

Ulicą jednokierunkową będzie:

  • łącznik od ul. Długiej w stronę ul. Polnej

Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał:

  • po obu stronach ul. Polnej od skrzyżowania z ul. Zgodną do cmentarza.
  • po obu stronach na łączniku od ul. Długiej do ul. Polnej

Na parkingu przy ul. Polnej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy dla ułatwienia wjazdu i wyjazdu. Dwa przejścia dla pieszych znajdujące się przy rondzie Zbigniewa Rafalskiego (ul. Iłżecka i Wyszyńskiego) zostaną zamknięte. Przy Wyszyńskiego i Iłżeckiej będą dostępne parkingi.

Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych
Autor: KPP w Starachowicach Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Zmiany wprowadzone zostaną również przy cmentarzu na Bugaju. Na ulicy Radomskiej po obu stronach drogi od ul. Bugaj do ul. Elaboracja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania. Będzie można korzystać z parkingów firmy PKC GROUP i częściowo zatoki autobusowej przy ulicy Radomskiej.

Uczestnik ruchu drogowego w pierwszej kolejności zobowiązany jest do stosowania się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osoby kierujące ruchem np. Policjanta, które są ważniejsze od sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych. Natomiast sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi. Jednocześnie apelujemy  o stosowanie się do zmian organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy. Podczas jazdy samochodem zwracajmy uwagę na polecenia wydawane przez policjantów oraz uprawniane osoby,  które kierują ruchem. Nie prowadzimy pojazdu jeżdżąc „na pamięć” - apeluje Paweł Kusiak, rzecznik KPP w Starachowicach.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE