Zgroza! Aż 72 pijanych kierowców na świętokrzyskich drogach podczas minionego weekendu

2021-08-02 13:43
alkomat
Autor: pixabay

72 kierujących pod wpływem alkoholu, to bilans minionego weekendu na drogach naszego regionu. Wśród zatrzymanych był 31-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna początkowo uciekał przed policją swoim autem następnie porzucił pojazd i uciekał pieszo.

72 kierujących pod wpływem alkoholu, to bilans minionego weekendu. Często słyszy się o tragicznych w skutkach wypadkach spowodowanych przez pijanych kierujących. Nie ma dnia aby świętokrzyscy policjanci nie zatrzymali do kontroli drogowej takiej osoby. Surowe kary finansowe, pozbawienie wolności, to może ich spotkać, a mimo to decydują się na jazdę po alkoholu.

Wśród zatrzymanych był 31-latek, który kierując pojazdem marki Ford przekroczył dozwoloną prędkość i pomimo wydanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, próbował uciec funkcjonariuszom ruchu drogowego. Mężczyzna porzucił pojazd i pieszo kontynuował ucieczkę, jednak po krótkim pościgu został on zatrzymany. Badanie alkomatem wskazało, iż miał on ponad promil alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania i był osobą poszukiwaną. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana - informuje ostrowiecka policja. 31- latek zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim już trafił do aresztu na ponad trzy miesiące, gdzie oczekiwać będzie na kolejne zarzuty. Finalnie może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega!!!

Alkohol oprócz tego, że zmienia zachowanie, może również zmienić życie człowieka. Po wypiciu wysokoprocentowego trunku osoba zachowuje się inaczej niż zwykle. Inaczej pojmuje rzeczywistość, ocenia m.in. odległość i prędkość. Osoba pijana w połączeniu z pojazdem jest ogromnym zagrożeniem w ruchu drogowym. Mimo tego, iż ta wiedza jest powszechna i każdy o tym wie, nie brakuje osób nieodpowiedzialnych, którymi kieruje lekkomyślność, a oni kierują pojazdami.

Nie ma dnia aby świętokrzyscy policjanci nie zatrzymali od kilku do kilkunastu kierujących po alkoholu. W miniony weekend mundurowi zatrzymali ich, aż 72. Pojazdy, którymi kierowali były różne, jednakże łączy ich jedno - alkohol w organizmie. Kierując samochodami, motocyklami i rowerami lekceważąco podeszli do bezpieczeństwa własnego ale również innych osób znajdujących się na ich drodze. Dzięki  pracy świętokrzyskich funkcjonariuszy, tego weekendu 72 zagrożenia w ruchu drogowym zostały wyeliminowane. W tej walce nie ustajemy i nie będzie pobłażania dla takich uczestników ruchu - zapowiada policja.

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi wysoka kara finansowa, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE