"Żenada... kpiny z samorządu powiatowego" - czyli kto podejmuje decyzje w Starostwie

2021-10-28 18:22
Beata Stąpor nowym członkiem zarządu powiatu starachowickiego
Autor: facebook.com/Piotr Babicki - Starosta Powiatu Beata Stąpor nowym członkiem zarządu powiatu starachowickiego

Kto podejmuje decyzje personalne obsadzając najważniejsze stanowiska w zarządzie powiatu starachowickiego? Po ostatniej sesji Rady Powiatu można jasno odpowiedzieć, że na pewno nie radni powiatowi, którzy stali się tylko wykonawcami decyzji podejmowanych na profilu społecznościowym Prezydenta Marka Materka.

Dziś radni powiatowi oficjalnie przyjęli "rezygnację" z funkcji członka zarządu Roberta Sowuli. Decyzję w tej sprawie ogłosił na FB Prezydent Materek już 13 października

Polityczne i zawodowe konsekwencje działań, od których jednoznacznie się odcinam poniesie Robert Sowula nieetatowy członek zarządu powiatu, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Nie ma dla niego żadnej opcji powrotu do zajmowania się sprawami Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej z ramienia komitetu wyborczego firmowanego moim imieniem i nazwiskiem - napisał kilka dni temu na FB Prezydent Materek.

Następnie Prezydent Materek jeszcze przed jakimkolwiek głosowaniem obwieścił, również w mediach społecznościowych, że stanowisko Roberta Sowuli zajmie Beata Stąpor

Drodzy, zgodnie z zapowiedziami kontynuuję zmiany kadrowe w moim politycznym otoczeniu. Beata Stąpor zostanie nieetatowym członkiem zarządu Powiatu Starachowickiego. Jestem wdzięczny za przyjęcie mojej propozycji i podjęcie się wykonywania społecznie pracy na rzecz mieszkańców Powiatu Starachowickiego. Zarząd zostanie merytorycznie wzmocniony - czytamy we wpisie z dnia 27.10 u Prezydenta Materka.

Dziś na sesji radni powiatowi, przeprowadzili formalne głosowanie poprzedzone dyskusją między powiatową opozycją a radnymi z komitetu Marka Materka.

My dziś spotykamy się żeby formalnie usankcjonować decyzję Prezydenta Materka podjęta wczoraj na Facebooku. Tak nie powinno się dziać, jesteśmy Radą Powiatu na której czele stoi Starosta, natomiast tutaj w kompetencję Rady i Pana Starosty wchodzi prezydent, a to nie powinno mieć miejsca. Mnie już dawno Prezydent Materek zablokował na Facebooku, a dowiaduje się tego od oburzonych sytuacją mieszkańców - powiedziała nam dziś Radna Agnieszka Kuś.

Pan Prezydent składał gratulacje Pani Stąpor jeszcze przed oficjalnym dokonaniem wyboru przez Rade Powiatu. My zdajemy sobie sprawę, że nie mamy większości w radzie, natomiast powinny być zachowane jakiekolwiek standardy, żeby wszystko było bardziej klarowne. To Zarząd Powiatu powinien o tym wszystkim decydować, o tym informować, a nie prezydent miasta na Facebooku. Nawet jeżeli to wybór polityczny, to samorząd gminny to jeden samorząd, samorząd powiatowy jest odrębnym samorządem. Owszem współpraca tak, ale nie polegająca na tym, że włodarz miasta te funkcje tutaj rozdaje - powiedziała nam radna Danuta Krępa.

Inną kwestią jest powód z jakiego odwołany został Robert Sowula. Na sesji sprawozdanie dotyczące sytuacji personalnej w szpitalu składał Dyrektor Grzegorz Kaleta. Wynika z niego, że przez ostatnie trzy lata drastycznie spada liczba lekarzy zatrudnionych w lecznicy natomiast rośnie liczba osób zatrudnionych w administracji placówki. Do tej sprawy wrócimy w osobnej publikacji.

Nowy Zarząd Powiatu Starachowickiego
Autor: Powiat Starachowicki Nowy Zarząd Powiatu Starachowickiego

Beata Stąpor jest rodowitą starachowiczanką. Posiada wykształcenie wyższe, ekonomiczne. Od 1998 roku wraz z mężem prowadzi działalność gospodarczą. W 2014 roku uzyskała mandat radnej powiatu starachowickiego. W latach 2014-2017 sprawowała również funkcję członkini zarządu powiatu starachowickiego. Nadzorowała Zarząd Dróg Powiatowych, inwestycje i wydział komunikacji i dróg. Teraz zasili szeregi obecnego Zarządu Powiatu, jako jego nieetatowy członek, pełniąc funkcję społecznie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE