zec

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

sport

ZEC i STAR grają razem. Są pieniądze dla Klubu. Ile?

2023-11-20 15:07

Piłkarze Staru Starachowice sobotnim pojedynkiem w Krakowie z liderem rozgrywek zakończyli rundę jesienną trzecioligowych zmagań. W sobotę zagrają jeszcze ostatni w tym roku mecz z Podhalem Nowym Targ. „Zielono-czarni” po meczu z Wieczystą nie dopisali punktów do swojego bogatego dorobku punktowego. Star dopisał jednak kolejne środki finansowe na swoim klubowym koncie. Działalność klubu wsparła miejska spółka ZEC, która dołączyła w ten sposób do Miasta Starachowice – głównego sponsora klubu.

ZEC i STAR grają razem. Są pieniądze dla Klubu

Ten sezon w wykonaniu piłkarzy Staru Starachowice jest bardzo dobry. Drużyna prezentuje się znakomicie. Można wręcz ocenić, że Star gra „na szóstkę”. Po rozegraniu 17 kolejek „zielono-czarni” zajmują szóste miejsce. Mamy na koncie 28 punktów i czekamy na kolejne sukcesy naszej drużyny. Oczywiście przy wsparciu Miasta Starachowice, które jest głównym sponsorem klubu. Dziś jest z nami prezes miejskiej spółki ZEC, która już wspiera liczne inicjatywy społeczne oraz sportowe, a od dziś Zakład Energetyki Cieplnej dołącza oficjalnie do grona najważniejszych sympatyków starachowickiego klubu – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

ZEC i STAR grają razem. Są pieniądze dla Klubu

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

ZEC służy dla lokalnej społeczności i jesteśmy społecznie odpowiedzialni za rozwój miasta. Pieniądze przekazane na wsparcie dla klubu nie pochodzą z działalności ciepłowniczej czy komunikacyjnej spółki. Pochodzą z tzw. działalności pozostałej. Spółka ma przecież przychody z dzierżawy gruntów czy nieruchomości. I te pieniądze zostały właśnie przeznaczone na ten szczytny cel – podkreślił Marcin Pocheć, prezes zarządu miejskiej spółki.

Miasto Starachowice wspiera klub Star kwotą 700 tysięcy złotych rocznie. Umowa sponsorska z ZEC to kolejne 100 tysięcy złotych dla „zielono-czarnych”. Te pieniądze są już na koncie starachowickiego klubu.

Star Starachowice to najlepszy beniaminek tego sezonu ligowych rozgrywek.Podopieczni Tadeusza Krawca w 17 meczach zdobyli aż 28 punktów. Lider z Krakowa ma ich na koncie 38. Star w 17 meczach odniósł 8 zwycięstw, zanotował 4 remisy i przegrał 5 spotkań. Zdobył 26 bramek, stracił 17 goli.

QUIZ Star Starachowice. Jak dobrze znasz ten Klub sportowy?

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstał Klub Star Starachowice?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE