Zdemolowali przystanek turystyczny przy starachowickiej wąskotorówce. Miejscowa młodzież?

2021-04-04 23:55 aj
demolka
Autor: facebook.com/Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Takie fotografie zdemolowanego przystanku turystycznego umieścili dziś na swoim fanpage miłośnicy kolei wąskotorowej w Starachowicach. Połamane ławeczki, zaśmiecone otoczenie i butelki po alkoholu. Kto jet za to odpowiedzialny? Czyżby starachowicka młodzież?

Jednym z miejsc, wymagających regularnego sprzątania jest tzw. przystanek turystyczny, zlokalizowany tuż przy torze dojazdowym. Miejsce to, przygotowane naszym sumptem jest regularnie odwiedzane przez miejscową młodzież, celem konsumpcji napojów wszelakich. Niestety, ale nie wszyscy potrafią zostawić to miejsce w stanie niepogorszonym, co przedstawia dokumentacja fotograficzna - piszą na fanpage miłośnicy kolei.

demolka
Autor: facebook.com/Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Walające się śmieci można jeszcze zrozumieć, głównie z uwagi na brak dostępnego kosza na śmieci. Z drugiej jednak strony, skoro ktoś miał siłę przynieść pełne szkło, to i mógłby znaleźć siły na zabranie z powrotem pustego.Zrozumieć jednak nie możemy celowej dewastacji wyposażenia. W efekcie, oprócz wyzbierania śmieci, zdecydowaliśmy o demontażu zniszczonych części ławek i ograniczeniu funkcjonalności tego obiektu - napisali na fanpage.

Tragiczny pożar w bloku na ul. Promiennej w Tarnowie