Zamek Krzyżtopór w teledysku! Piosenka bije rekordy wyświetleń. Zobacz klip

i

Autor: IKZK/www.krzyztopor.org.pl Zamek Krzyżtopór to piękne miejsce, popularne wśród turystów. Koreański zespół Enhypen nagrywał tu teledysk do piosenki.

Rozrywka

Zamek Krzyżtopór w teledysku! Piosenka bije rekordy wyświetleń. Zobacz klip

2023-05-24 13:20

Zamek Krzyżtopór w powiecie staszowskim stał się w ostatnich dniach bardzo popularny. Wszystko za sprawą koreańskiego zespołu muzycznego Enhypen, który nagrywał tam teledysk!

Piosenka koreańskiego boysbandu nosi tytuł "Bite me". Na kanale You Tube pojawiła się w poniedziałek 22 maja i w ciągu dwóch dni osiągnęła 16 milionów wyświetleń (strona zespołu na You Tube ma ponad 70 milionów subskrybentów). Zamek Krzyżtopór to znane, historyczne miejsce, natomiast dzięki grupie Enhypen możemy podziwiać go w całkiem innej odsłonie. Jak podała TVP Info, klip był nagrywany na początku kwietnia, natomiast dyrekcja Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zobowiązana była dochować tajemnicy do czasu, aż nagranie pojawi się w "sieci".

Teledysk koreańskich muzyków możecie obejrzeć poniżej.

Zamek Krzyżtopór z bogatą historią

Zamek Krzyżtopór mieści się w Ujeździe w gminie Iwaniska (powiat opatowski). Powstawał w latach 1621-1644 w kilku etapach. Pomysłodawcą jego budowy był ówczesny właściciel dóbr ziemskich Krzysztof Ossoliński. Zamek Krzyżtopór wzorowany był na włoskich budowlach, wzniesiony w typie palazzo in fortezza, czyli rezydencji łączącej wygodę mieszkańców z funkcją obronną.

- W 1815 roku zamek stał się własnością Łempickich, którzy zamieszkali w Plancie i, choć byli bardzo zamożni, nie zamierzali restaurować obiektu, traktując ruiny jako romantyczną atrakcję. W okresie powojennym Krzyżtopór stał się własnością  Skarbu Państwa, jednak dopiero w 1991 r. obiekt z wyznaczonymi szlakami udostępniono turystom. Od 2007 roku opiekę nad zamkiem sprawuje Urząd Gminy w Iwaniskach. Teraz już każdy turysta może zapoznać się z dziejami i wielkością rodu Ossolińskich, fantastycznym bogactwem magnaterii polskiej oraz potęgą i wielkością XVII -wiecznej Polski - czytamy w opisie historii zamku na stronie internetowej krzyztopor.org.pl.

Nocne zwiedzanie Krzyżtoporu

Obiekt również dziś jest dużą atrakcją turystyczną. Działająca tu Instytucja Kultury zaprasza na najbliższą imprezę - Nocne Zwiedzanie w niedzielę 28 maja.

- Specjalnie dla naszych młodszych Turystów, w Krzyżtoporze pojawi się straszna drużyna rycerska, która śmiałków wciągnie w wir historycznych gier i zabaw. Na cześć wszystkich dzieci wystrzelą muszkiety, a także zatańczymy w majestatycznej Sali Balowej - tak jak robiono to w czasach świetności Zamku. Nie zabraknie również krzyżtoporskich duchów, które na tę specjalną okazję wyjdą z ukrycia! Na Nocne Zwiedzanie obowiązują wcześniejsze zapisy w kasie biletowej pod numerem telefonu 15 860 11 33 - zachęca Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Źródło: Zamek Krzyżtopór w teledysku! Piosenka bije rekordy wyświetleń. Zobacz klip
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE