Z koronawirusem musimy nauczyć się żyć. Sanepid radzi jak (AUDIO)

2020-03-05 12:50
Sanepid  Starachowice
Autor: Agnieszka Jędrasik

Koronawirus jest już w Polsce. Pierwszy przypadek stwierdzono u pacjenta w województwie lubuskim. My sprawdzamy jak sytuacja wygląda w powiecie starachowickim - przede wszystkim nie siejmy paniki i stosujmy się do zaleceń sanepidu - apeluje dyrektor starachowickiego oddziału Ewa Dróżdż.

W tej chwili na terenie naszego powiatu pięć osób jest objętych kwarantanną. Są to osoby, które w ostatnim czasie przebywały na terenie zagrożonym i same zgłosiły się do powiatowej stacji sanitarno epidemiologicznej, bądź na oddział zakaźny starachowickiej lecznicy. Wszystkie czują się dobrze, ale zapobiegawczo zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

"Nie siejmy paniki, 80% zachorowań na koronawirusa ma przebieg łagodny- powiedziała nam Ewa Dróżdż dyrektor starachowickiego sanepidu- i dodała, że musimy mieć świadomość, że z tym wirusem musimy nauczyć się żyć, bo on może się zadomowić tak jak wirus grypy".

Co zatem robić aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania?

Ewa Dróżdż dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Starachowice

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Ewa Dróżdż

Od wczoraj we wszystkich starachowickich placówkach oświatowych i większych zakładach pracy trwają kontrole sanepidu. Pracownicy sprawdzają czy jest tam dostęp do ciepłej wody, czy jest wystarczająca ilość mydła do mycia rąk. Dostarczane są także ulotki informujące jak np. prawidłowo myć ręce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE