Wywróciły się na kajaku i utknęły na wyspie pośrodku rzeki Kamiennej

2021-07-16 17:50 aj
Kajak
Autor: Pixabay

Do groźnej sytuacji doszło na rzece Kamienna w rejonie miejscowości Bałtów. Dwie kobiety 47-latka i 13-latka wywróciły się na kajaku i utknęły na wyspie pośrodku rzeki. Turystki zostały wyciągnięte z wody przez policjantów z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:30. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w rejonie miejscowości Bałtów na rzece Kamienna, dwie turystyki wypadły z kajaka.

Kobiety utknęły na wyspie pośrodku rzeki. Były mocno przestraszone, nie wiedziały, gdzie dokładnie się znajdują. Telefon, z którego dzwoniły po pomoc był uszkodzony i nie wiedziały na jak długo wystarczy im zasilania - informuje ostrowiecka policja. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia skierowali się w rejon miejscowości Bałtów i rozpoczęli poszukiwania brzegiem rzeki.

Turystki nie potrafiły podać swojej lokalizacji, policjanci utrzymywali więc z nimi stały telefoniczny.

Mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych radiowozu, które mogły usłyszeć kobiety - informuje policja. To pozwoliło obrać właściwy kierunek. W pewnym momencie policjanci napotkali uwięzione na wyspie turystki. Jeden z funkcjonariuszy wszedł do wody, następnie pomógł im wydostać się na brzeg. 47-latka i jej 13-letnia córka były mocno przestraszone lecz na szczecie nie doznały żadnych obrażeń.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE