Wpadł bo zabrakło mu paliwa. 28-latek ze Starachowic na podwójnym gazie

2021-02-18 10:43 BM
Wpadł bo zabrakło mu paliwa. 28-latek ze Starachowic na podwójnym gazie
Autor: pixabay Wpadł bo zabrakło mu paliwa. 28-latek ze Starachowic na podwójnym gazie

Wczoraj starachowiccy policjanci zauważyli pojazd stojący na włączonych światłach awaryjnych, przy jednym ze skrzyżowań w mieście. W trakcie udzielanej pomocy kierującemu, funkcjonariusze wyczuli od 28-latka alkohol. Dalsza kontrola wykazał 0,26 promila alkoholu w jego organizmie, brak uprawnień, przeglądu i polisy OC na kierowane auto. Teraz mężczyzna odpowie za wykroczenia przed sądem.

Starachowiccy policjanci patrolując wczoraj ulice miasta przy jednym ze skrzyżowań zauważyli francuskie auto z włączonymi światłami awaryjnymi. Pojazd blokował przejazd innym kierującym, dlatego też funkcjonariusze zatrzymali się by udzielić pomocy i udrożnić ruch.

Z relacji kierującego Renault wynikało, że zabrakło mu paliwa. W trakcie dalszych czynności policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie miał 0,26 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu wyszło na jaw, że 28-latek nie posiadała uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie ma aktualnego badania technicznego ani ważnej polisy OC. Finalnie, auto opuściło skrzyżowanie na platformie holownika - opowiada Paweł Kusiak rzecznik starachowickiej policji.

Nieodpowiedzialny 28-latek będzie musiał teraz tłumaczyć swoje zachowanie przed sądem.

Pijany 17-latek uciekał przed policyjnym pościgiem na samej feldze i bez świateł

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl