Wkrótce ocieplenie, zanim przyjdzie może być niebezpiecznie na świętokrzyskich drogach

2021-02-16 11:15
Wkrótce ocieplenie, zanim przyjdzie będzie niebezpiecznie na świętokrzyskich drogach
Autor: pixabay.com Wkrótce ocieplenie, zanim przyjdzie będzie niebezpiecznie na świętokrzyskich drogach

W ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza kierowców. W Świętokrzyskiem spadło dużo śniegu, który utrudnia jazdę. Niestety to nie koniec trudnych warunków na drogach. Wprawdzie prognoza na przyszły tydzień daje nadzieję na duże ocieplenie, ale zanim ono przyjdzie będziemy musieli zmierzyć się z wyjątkowo niesprzyjającą aurą. Jutro spodziewane są dosyć mocne mieszane opady. Miejscami deszcz ma mieć charakter marznący, trzeba będzie zdjąć nogę z gazu.

We wtorkowy wieczór na ziemię świętokrzyską może spaść kolejna porcja świeżego puchu, którego na chodnikach i ulicach Starachowic i tak jest już bardzo dużo. Prószyć ma również jutro o poranku, ale szybko opady mają przechodzić w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Niestety te opady mogą mieć charakter marznący, na drogach możliwa gołoledź.

IMGW dla województwa świętokrzyskiego prognozuje ostrzeżenie I stopnia. Co to oznacza?

Przewiduje się opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od środy 17 lutego, od godziny 07:30.

Uwaga na gołoledź!
Autor: IMGW Uwaga na gołoledź!

Od czwartku w Świętokrzyskiem spodziewana jest odwilż.

Do soboty spodziewane jest szybkie topnienie pokrywy śnieżnej spowodowane wzrostem temperatury powietrza powyżej 0°C, trwającym przez co najmniej 2 doby, przy możliwym występowaniu opadów deszczu do 10 mm/24 h - prognozuje IMGW.

Jeśli w prognozach nic się nie zmieni to w przyszłym tygodniu będziemy mieć do czynienia z muśnięciem wiosny. W regionie świętokrzyskim ma być nawet 10 stopni Celsjusza.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Atak zimy w Starachowicach

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE