wolontariat

i

Autor: Agnieszka Jędrasik

WOLONTARIAT

Wielka Zbiórka dla Schroniska w Rudniku! W akcji wolontariusze ZSZ nr 2 w Starachowicach

2023-03-31 11:44

Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSZ nr 2 w Starachowicach organizuje Wielką Zbiórkę dla Schroniska w Rudniku. Zbierają karmę, koce i środki czystości. W ramach akcji odbędzie się też Kiermasz Wielkanocny, z którego pieniądze przeznaczone zostaną na naszych czworonożnych przyjaciół.

Wielka Zbiórka dla Schroniska w Rudniku! W akcji wolontariusze z ZSZ nr 2 w Starachowicach

Ze schroniskiem w Rudniku związana jestem od roku - opowiada Katarzyna Zawadzka - nauczycielka ZSZ nr 2, odpowiedzialna za akcję - w pomoc zaangażowałam też uczniów naszej szkoły. W schronisku jest w tej chwili ponad sto psów, jak wiemy osoby które się nimi zajmują robią to zupełnie za darmo i z dobrej woli. Potrzeby rosną a psów jest coraz więcej bo ludzie się ich pozbywają. Z moich obserwacji wynika, że codziennie jakiś pies jest odławiany więc cały czas rosną potrzeby. Powstał wiec pomysł aby w pomoc zaangażować wolontariuszy z naszej szkoły.

Młodzieży spodobał się ten pomysł - mówi Pani Kasia - wpadli na pomysł aby zorganizować też Kiermasz Wielkanocny, a pieniądze zebrane podczas akcji przekazać schronisku. W zbiórce pomagają nam także sklepy zoologiczne, które działają w Starachowicach. Starym się uczyć młodzież empatii nie tylko w stosunku do drugiego człowieka, ale też do zwierząt. W przyszłości bierzemy też pod uwagę pomoc wolontariacką naszych uczniów bezpośrednio w schronisku.

O wolontariacie w piękny sposób mówi Ola Cygan, przewodnicząca Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZSZ nr 2

Bardzo lubię patrzeć na ludzi, którzy się uśmiechają. Jestem nastolatką, sporo rzeczy mnie przygnębia ale widząc kogoś z uśmiechem, kogoś kto cieszy się życiem i radość zwierząt którym możemy pomóc to  naprawdę sprawia mi to ogromną radość.

Opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu w ZSZ nr 2 jest Joanna Bigda - Olesińska.

Więcej o wolontariuszach z ZSZ nr 2 w naszych wieczornych magazynach oraz w wiadomościach Radia ESKA Starachowice 102,1

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE