Wielka Wieś i pijana 53-latka, która wjechała do rowu. Obywatelskie zatrzymanie

2021-09-16 22:31
Kolejne obywatelskie zatrzymanie. Tym razem Wielka Wieś, wielu kierowców przejechało obojętnie
Autor: materiał nadesłany/Marcin

To kolejne w ostatnich tygodniach zatrzymanie obywatelskie w regionie. Tym razem odpowiedzialnością i zdrowym rozsądkiem wykazał się Marcin (nazwisko do wiadomości redakcji). Pijanym kierowcom okazała się kobieta, która podróżując krajową 42-ką wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w znak drogowy. Niestety wielu kierowców nawet nie zareagowało na zdarzenie!

W środę 15 września w miejscowości Wielka Wieś zgłaszający zauważył Toyotę, która znajdowała się w rowie. Za kierownicą siedziała kobieta której chciał udzielić pomocy. W międzyczasie zorientował się że kierująca może być pod wpływem alkoholu. Zadzwonił na numer alarmowy, a na miejscu pojawili się policjanci. Okazało się, że 53-latka rzeczywiście była pod wpływem alkoholu, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, zatrzymane zostało jej prawo jazdy i będzie odpowiadać za kierowanie w stanie nietrzeźwości - relacjonuje zdarzenie Paweł Kusiak oficer prasowy starachowickiej policji.

Kolejne obywatelskie zatrzymanie. Tym razem Wielka Wieś, wielu kierowców przejechało obojętnie
Autor: materiał nadesłany/Marcin

A tak zdarzenie relacjonuje Pan Marcin, który dokonał obywatelskiego zatrzymania i do którego udało nam się dotrzeć:

Chcieliśmy pomóc kobiecie, ale jak się okazało, ona miała z tego niezły ubaw, promile zrobiły swoje. Była mocno pijana, bo jak podeszliśmy do auta to miały znaczne problemy żeby z niego wysiąść. Mimo wielu aut które przejeżdżały, tylko my się zatrzymaliśmy z myślą, że był to nieszczęśliwy wypadek, a jednak okazało się inaczej. Kolejny "........." na naszych drogach i to w tak niebezpiecznym miejscu na DK 42 - opowiada nam Marcin ( nazwisko do wiadomości redakcji).

Przypominamy! Jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa, jeżeli widzisz, że ktoś łamie prawo bądź narusza porządek publiczny, wykonaj telefon na numer alarmowy. To nic nie kosztuję a może uratować czyjeś życie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE