Droga, ślisko

i

Autor: Pixabay IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

W Świętokrzyskiem śnieżyce, wichury, oblodzenia i tęgi mróz. Niż Pit namiesza w pogodzie

2023-02-02 9:44

Za nami najzimniejszy miesiąc w roku, ale wygląda na to, że do wiosny jeszcze daleko. W województwie świętokrzyskim trwają ferie zimowe i nie mielibyśmy raczej nic przeciwko temu żeby spadło trochę śniegu. Niestety w najbliższych dniach zanosi się na dynamiczną, niebezpieczną pogodę a na początku przyszłego tygodnia ma chwycić spory mróz.

Z trudnymi warunkami muszą liczyć się kierowcy i piesi. W nocy z czwartku na piątek w regionie świętokrzyskim temperatura spadnie do -2 stopni. Lokalnie spodziewane są oblodzenia dróg i chodników. Nadal ma nam dokuczać silny wiatr, jego prędkość w porywach ma dochodzić do 75 km/h. Ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniami wydał IMGW.

Jutro da o sobie znać niż Pit, który ma przynieść przede wszystkim obfite, intensywne opady śniegu. W województwie świętokrzyskim może spaść do 15 cm śniegu. Niewykluczone jednak, że opady będą miały charakter mieszany.

Przed dynamiczną pogodą ostrzega też Storm Chasers Świętokrzyskie - Pogoda i Atmosfera:

W piątek przez kraj może przechodzić rozległa strefa opadowa. W naszym województwie opadów spodziewamy się głównie w drugiej części dnia, wieczorem oraz nocy. Początkowo będą to głównie opady śniegu, okresami dość intensywne, jednak niewykluczone, że śnieg będzie przechodzić w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, szczególnie na zachodzie województwa. Na drogach może być ślisko! Wiatr w porywach nadal może osiągać do 60-70 km/h.

W weekend pogoda ma się uspokoić, władzę przejmie potężny wyż, a wraz z nim napłynie arktyczne powietrze. Najzimniej będzie nocami i o porankach. W Świętokrzyskiem szykują się spadki do -10 stopni.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Gang narkotykowy z Mazowsza rozbity. W gigantycznej akcji CBŚP zatrzymano 18 osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE