W starachowickim szpitalu ruszyły wszystkie oddziały!

i

Autor: facebook.com/Marek Materek W starachowickim szpitalu ruszyły wszystkie oddziały!

W starachowickim szpitalu ruszyły wszystkie oddziały! Działa też oddział ratunkowy wraz z izbą przyjęć

2022-04-07 12:13

Nareszcie! Na takie informacje mieszkańcy Starachowic czekali od dwóch lat. Wtedy to właśnie decyzją wojewody świętokrzyskiego szpital w Starachowicach został dedykowany dla pacjentów chorych na Covid-19. Po dwóch latach starachowicka lecznica wróciła do normalności i przyjmuje wszystkich pacjentów. Takie informacje dziś przekazała rzecznik szpitala.

W starachowickim szpitalu ruszyły wszystkie oddziały! Działa też oddział ratunkowy wraz z izbą przyjęć

Wracamy do "normalności" - mówi rzecznik szpitala Małgorzata Kałuża. Powolutku  nam się uruchamia zakład opiekuńczo-leczniczy, w tym tygodniu powinni tam już się znaleźć pierwsi pacjenci. W tej chwili działają już obydwie interny, działa kardiologia, chirurgia ogólna i ortopedia, ponadto oddział intensywnej terapii i anestezjologi. Działa też oddział zakaźny, ale na innych zasadach niż dotychczas - mówi rzecznik.

Nie jest to oddział wyłącznie covidowy - mówi Małgorzata Kałuża. Jest to po prostu oddział zakaźny funkcjonujący tak jak przed pandemią. Czyli leczący inne choroby zakaźne, których też jest niemało.

Ponadto w starachowickim szpitalu otwarto już takie oddziały jak: okulistyka, oddział ginekologiczno- położniczy, neonatologia, rehabilitacja, stacja dializ i oddział szpitalno-ratunkowy wraz z izba przyjęć.

To nie jedyne dobre wieści, które docierają do nas ze starachowickiego szpitala. Dziś (jak udało nam się ustalić) mamy także poznać nazwisko nowego dyrektora lecznicy.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE