W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

2021-07-19 11:23 DaB
W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego
Autor: UM Starachowice W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego

Kolejna starachowicka droga, która "prosiła" się o remont doczeka się nowej nawierzchni. Dziurawa i wysłużona ulica Kilińskiego zostanie przebudowana. Po zakończeniu prac zmieni się organizacja ruchu na odcinku od Słowackiego do ulicy Wysokiej, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W ramach inwestycji ekipy drogowców wykonają: nową nawierzchnię z betonu asfaltowego i z kostki brukowej betonowej, zajmą się również budową kanału deszczowego, studni kanalizacyjnych, wpustów ulicznych oraz wykonaniem odwodnienia liniowego. Przy ulicy stanie 9 nowych słupów ulicznych z oprawami tylu LED. Prace mają potrwać do listopada.

Aby połączyć interesy różnych stron pieszych, rowerzystów, osób które chcą tu zaparkować aby skorzystać z punktów handlowych musieliśmy zdecydować o zmianie dotychczasowej organizacji ruchu – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Ulica Kilińskiego na odcinku od ul. Wysokiej do ul. Słowackiego będzie ulicą jednokierunkową, natomiast od ul. Słowackiego w górę, będzie to droga dwukierunkowa. W ciągu ulicy Kilińskiego powstanie ścieżka rowerowa, która będzie łączyć się ze szlakiem rowerowym, do budowy którego przygotowuje się miasto - zapowiada prezydent Marek Materek.

W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego
Autor: UM Starachowice W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego

Wyznaczone zostaną miejsca postojowe dla aut. Aktualnie parkujące samochody uniemożliwiają swobodne mijanie się pojazdów, a ich kierowcy narażają się na mandaty.

Przed przygotowaniem projektu stałej organizacji ruchu dla ulicy Kilińskiego, Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obserwowała ruch pojazdów poruszających się drogą na odcinku między ulicami Słowackiego, a Wysoką. Zdecydowana większość kierujących jeździ ulicą Kilińskiego w dół, stąd propozycja, by właśnie w ten sposób poprowadzić ruch na tym odcinku po zakończeniu inwestycji - dodaje prezydent.

W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego
Autor: UM Starachowice W Starachowicach rozpoczyna się remont ulicy Kilińskiego

Koszt tego zadania to ponad 1,2 mln zł. 95 procent kosztów pokryją dofinansowania uzyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu Gminy pochodzić będzie brakujące 5 procent wartości przedsięwzięcia. Remont przeprowadzi firma Budromost.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE